Jak správně mluvit si špunti vštěpují při Logohrátkách

30.1.2014

LogohrátkyOd 20. listopadu se každou středu v Městské knihovně Lázně Bělohrad schází rodiče s dětmi na Logohrátkách pod vedením Hany Smotlachové.

 

 

„Ahoj kašpárku, já jsem Karlička, Marí, Max, Nany, Nela, Samuel, Šimon, Toník a Zdenda. Takto se v knihovně vítáme na Logohrátkách. Nikomu z nás nebyly ještě čtyři roky, přesto již zvládneme po boku našich maminek vyplnit půlhodinu říkankami, písničkami a doplnit je například o hrátky s prsty či hrou na hudební nástroje.

Někteří z nás se do všeho vrhají bez váhání, jiní zpovzdálí pozorují, ale každý z nás si najde něco, co se mu líbí a co má rád. Spolu s maminkami zde zažíváme momenty radosti, napětí, překvapení či obav z neznámého, avšak tyto obavy se nám daří překonávat a dokazují to naše výkřiky ještě," píše za děti i maminky Štěpánka Beránková. Za všechny také děkuje Haně Smotlachové, zvláště za její vlídnost, hravost a stálý úsměv.

Hana Smotlachová je bývalá učitelka mateřské školy, kde se věnovala také logopedii a dalším vadám dětí. Aby se v důchodě nenudila, rozhodla se i nadále věnovat těm nejmenším, ke kterým ji to stále táhne. „Logohrátky jsou určeny dětem od dvou do čtyř roků. Jde vlastně o prevenci. Provazujeme zde mluvené slovo s pohybovými aktivitami, což je velmi účinné," říká zkušená odbornice.

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad