Nové sídlo městského úřadu

22.2.2018

Vítězný návrh architektonické studieVážení přátelé a spoluobčané, vzhledem k tomu, že kolem demolic domů v horní části náměstí a stavbě nového městského úřadu vzniká dost diskuzí, dovolte mi sdělit několik základních informací o dané věci.

 

 

V loňském roce byla zastupitelstvem odsouhlasena architektonická soutěž o návrh nové radnice ve městě s tím, že jednotliví architekti měli na zváženou, zda v rámci realizace zachovají stávající budovu čp. 28, nebo navrhnou budovu novou.

Bylo odsouhlaseno, že demolice nezačnou dříve, než budou známy výsledky soutěže. Pokud ze soutěže vyjde jako vítězný návrh ten, který bude současnou budovu zachovávat, demolice neproběhnou, ale pokud bude navržena zcela nová budova, demolice proběhnou a současné stavby uvolní místo nové budově. Vzhledem k tomu, že na prvních třech místech se umístily pouze návrhy nových budov, demolice byly zahájeny.

Zároveň bylo zahájeno tzv. jednací řízení bez uveřejnění s první architektonickou kanceláří v pořadí dle výsledku soutěže a souběžně byla navržena a schválena smlouva o dílo. Nyní nás čekají jednání s jednotlivými architektonickými kancelářemi v pořadí dle výsledku soutěže. Jednoduše řečeno, pokud se nedomluvíme na smluvních podmínkách realizace návrhu s prvním v pořadí, budeme jednat se druhým, pokud ani s tím ne, budeme jednat se třetím v pořadí. V současné době tedy ještě vůbec není jasné, který z návrhů bude nakonec jako budova nové radnice realizován.

Pokud byste chtěli jednotlivé první tři návrhy vidět, podívejte se prosím na stránky české komory architektů, kde je výsledek soutěže vyvěšen. Také níže pod tímto článkem jsme umístili prezentační panely tří vítězných návrhů.

Případné dotazy prosím směřujte přímo na vedení města, nebo jednotlivé zastupitele, kteří mají veškeré potřebné informace k vysvětlení k dispozici. Zároveň v měsíci dubnu, od 6. do 29. 4. 2018 proběhne v prostorách památníku K. V. Raise v zámeckém parku výstava všech návrhů, které byly do soutěže přihlášeny.

Jan Pavlásek, místostarosta

1. místo v architektonické soutěži

Návrh na 1. místě v architektonické soutěži

Prezentační panely ke stažení:

2. místo v architektonické soutěži

Návrh na 2. místě v architektonické soutěži

Prezentační panely ke stažení:

 

3. místo v architektonické soutěži

Návrh na 3. místě v architektonické soutěži

Prezentační panely ke stažení:

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad