Podvodníci se na Jičínsku vydávají za pracovníky VOS a.s. a vtírají se zákazníkům do domácností!

29.4.2014

VOS Jičín, a.s. logoUpozorňujeme naše zákazníky na osoby, které se v posledních dnech pohybují na Jičínsku a vydávají se za pracovníky naší společnosti. Především starším občanům nabízí odběr vzorku vody a kontrolu její kvality. Rozhodně se nejedná o naše pracovníky a důrazně doporučujeme, aby se naši zákazníci v těchto případech obraceli na městskou nebo státní policii!

 

„V posledních dnech se na nás obrátilo několik našich zákazníků a upozornili nás na osoby, které se představují jako pracovníci Vodohospodářské a obchodní společnosti a.s., nebo že jsou pracovníky naší společnosti pověřeni. Tito lidé nabízejí odběr vzorku vody a kontrolu kvality vody z vodovodu přímo u našich zákazníků doma a varují je před špatnou kvalitou vody z vodovodu. Vybírají si výhradně starší osoby, které kontaktují telefonicky a sjednávají si s nimi termín návštěvy. Důrazně upozorňujeme naše zákazníky, že naše společnost žádné kontroly kvality vody takto neprovádí a jedná se tedy o podvod,“ upozorňuje ředitel společnosti Ing. Richard Smutný.

Několik případů podvodného jednání se v minulém týdnu objevilo na Hořicku a řešila je Městská policie v Hořicích. V posledních dnech se podvodníci objevili také v Jičíně a blízkém okolí. „Nevíme, zda tito podvodníci nabízejí dále nějaké filtry na úpravu vody, nebo zda se pouze pod záminkou potřebují dostat do domácnosti a chtějí něco odcizit. Každopádně doporučujeme našim zákazníkům, aby se v případě, že je tito lidé přímo doma osloví, obrátili ihned na městskou policii na linku 156, nebo přímo na státní policii na linku 158,“ dodává ředitel Richard Smutný. Velitel Městské policie v Jičíně souhlasí: „V případě podezření na podvodné jednání se na nás mohou občané Jičína kdykoliv obrátit, a to na linku 156. Naši strážníci okamžitě přijedou a tyto osoby legitimují. Pokud se jedná o podomní prodejce, mohou dostat pokutu a strážníci je vykážou z města. V Jičíně je totiž podomní prodej zakázán.

“Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. dodává pitnou vodu zákazníkům dle požadavků platné legislativy - vyhlášky MZd. č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. Zodpovídá za to, že z vodovodních kohoutků teče kvalitní a zdravotně nezávadná pitná voda. „Kontrolu jakosti pitné vody provádíme v pravidelných intervalech a aktuální výsledky jsou zveřejňovány na webu www.vosjicin.cz / dokumenty / rozbory vody. Dealeři nabízející filtry na úpravu vody často klamavě argumentují tím, že speciální filtry z vody z kohoutku udělají pitnou vodu. Za tyto služby ale není nutné nijak platit, protože zákazníkům pitná voda z vodovodu teče přímo ze zdroje a její kvalita je striktně hlídána,“ vysvětluje Ing. Lucie Vašková, která má kvalitu vody ve VOS a.s. na starosti.
 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad