Problémy s příjmem televizního signálu

15.11.2016

VysílačVážení spoluobčané, vzhledem k tomu, že se v poslední době u mnoha z Vás vyskytl problém s příjmem televizního signálu, vznesl pan Miroslav Krch dotaz na ČTÚ, od kterého obdržel následující odpověď, kterou Vám zprostředkováváme pro nápomoc k vyřešení problémů s příjmem televizního vysílání v Lázních Bělohradě a okolí.


V Lázních Bělohrad byly dne 19.10.2016 spouštěny základnové stanice vysokorychlostního internetu LTE mobilních operátorů, které mohou být příčinou ztráty DVB-T příjmu. Vzhledem k tomu, že existuje časová souvislost se spuštěním sítí LTE a Vašimi potížemi s příjmem a vzhledem k tomu, že je Vaše místo příjmu vzdáleno cca 300 metrů od základnové stanice, je silně pravděpodobné, že je u Vás rušení způsobeno vlivem sítí LTE.

Nejčastěji se vyskytuje rušení v okruhu 500 metrů od základnové stanice mobilního operátora. Ověřit spouštění sítí vysokorychlostního internetu můžete prostřednictvím mapy v následujícím odkazu: http://start-lte.ctu.cz/

Otázku rušení včetně rušení sítěmi LTE má v kompetenci Český telekomunikační úřad, v jehož pravomocech je možnost vydání nápravných opatření v této záležitosti. (Při prokázaném rušení je případným opatřením ČTÚ například možnost instalace filtru LTE na náklady mobilního operátora)

Kontakt na odborného pracovníka ČTÚ:

Ing. Martin Skácel
Východočeská oblast
Velké náměstí 1
500 03 Hradec Králové
495 279 322
skacelm@ctu.cz

Informace o možném rušení TV příjmu sítěmi vysokorychlostního internetu LTE 800MHz mobilních operátorů naleznete na stránkách ČTÚ.

Jan Pavlásek, místostarosta

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad