První ročník Lázeňské lyže

12.10.2016

Lázeňská lyže 2016Dne 9.října 2016 se v Lázních Bělohradě uskutečnil první ročník závodu na běžeckých kolečkových lyžích pod názvem Lázeňská Lyže.

Centrum nového sportovního odvětví bylo u lázeňského hotelu Strom života. Trasa vedla po nové silnici do obce Brtev a zpět.Byly vypsány kategorie dospělých a dorostu. Mužů se zúčastnilo 10 a absolvovali 2,8km dlouhý okruh 10x.

Dorostenka přijela pouze jedna a to Eliška Peterková, která okruh obkroužila 5x volnou technikou.
Kategorii mužů vyhrál favorit Dan Máka z lyžařského oddílu Atlas Craft teamu před Láďou Knápkem z týmu Šerlich 8,30 a třetí dojelJirka Kavka z biatlonu Letohrad. Muži jeli klasickým stylem, většinou soupaží.

Závodníci si trasu a její zajištění bez aut moc pochvalovali a za svoje výkony byli odměněni potleskem od diváků, kteří se přišli podívat na tuto zajímavou sportovní akci, která byla také vzpomínkou na  nedávno zesnulého předsedu oddílu lyžování a triatlonu pana Jaroslava Krause.

První zkušební ročník se vydařil a tak doufáme, že chvála od závodníků i diváků pomůže další ročníky zařadit do celostátního poháru již s početnější účastí třeba i s lyžařskými reprezentanty.