Reportáž: AP Freight 2013 Javorka Cup

26.6.2013

AP Freight 2013 Javorka CupV sobotu 22. června 2013 se na hřišti u bažantnice v Lázních Bělohrad uskutečnil fotbalový turnaj mladších přípravek AP Freight 2013 Javorka Cup.

 

 

Reportáž naleznete na webu www.nasetelevize.cz

Zpočátku organizátory a účastníky trápilo počasí. Během dopoledne se však vyčasilo a malí fotbalisté pokračovali v soubojích o poháry za hezkého a slunného dne. Pořadatelem turnaje byl již tradičně fotbalový klub FKM Javorka.

Organizátorům se podařilo uskutečnit turnaj se záštitou fotbalové osobnosti Karola Dobiáše, československého reprezentanta a mistra Evropy z roku 1976. Pan Dobiáš byl čestným hostem letošního ročníku.

Karol Dobiáš si pro mladé hráče připravil soutěž v panenkách, neboli v žonglování s míčem na noze. Malým fotbalistům soutěž znesnadnilo, že museli svůj úkol splnit vsedě na trávníku. Jednalo se tak o exhibici, která nesporně k fotbalu patří. Smyslem nebylo jen hráče, hráčky a fanoušky pobavit, jak nám Karol Dobiáš prozradil.

Nejlepší hráči turnaje dostali ceny z rukou Karola Dobiáše a starosty Pavla Šubra. Domácí Bělohrad reprezentovaly dva týmy. Družstvo A se umístilo na šestém místě a družstvo B si vysloužilo příčku dvanáctou. Medaile se udělovaly od čtvrtého místa, na kterém skončilo družstvo z Třebechovic. Bronzoví byli malí fotbalisté z z TJ Sokol Roudnice. Stříbrnou medaili za druhé místo si odnesli hráči z TJ Jičíněves a zlaté skončilo smíšené družstvo Rovensko pod Troskami a Semily.

Redaktor, kamera a střih: Michal Kos
 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad