Výsledky Cykloligy 2016

26.5.2016

CykloligaVe středu 25.května pokračovala Jičínská cykloliga již 3.závodem !!! Tento závod byl nazván "Velkou cenou Lázně Bělohrad" a uskutečnil se pod záštitou starosty Lázně Bělohrad pana Pavla Šubra, který se závodu Jičínské cykloligy zúčastnil a na závěr předal i věcné ceny celkovému vítězi a vítězům jednotlivých kategorií.

Jelo se za slunečného počasí na rovinaté trati z Lázní Bělohrad do Miletína, kde byla otočka a zpět do Lázní Bělohradu.Foukal ale velmi silný boční vítr, který některým závodníkům dělal velké problémy. Velké ceny Lázně Bělohrad se zúčastnilo rekordních 48 závodníků, v různých věkových kategoriích, od nejmladšího devítiletého Matěje Pitáka (Kah Vrchlabí)  až po nejstaršího Vladimíra Vokatého (SKC Pečky) rok narození 1948!!! nebo Davida Vondráčka, který je členem Spastic Sport Praha a jezdí za zdravotně postižené závodníky na různých mezinárodních akcích, kde vzorně reprezentuje Českou republiku. Velké ceny Lázně Bělohrad se zúčastnili i elitní závodníci, kteří jezdí již na špičkové kluby v ČR - Jiří Šorm, Lukáš Kunt nebo i jeho sestra Vendulka Kuntová.

Velkou cenu Lázně Bělohrad ovládl Jiří Šorm (Whirpool Author) v čase 18.02, druhé místo obsadil Lukáš Kunt (Jičín) 18:22 a až na třetím místě se umístil zatím vedoucí závodník Jakub Nechanický (SSC Železný Brod) 18:37 před oddílovým kolegou Tomášem Malíkem, který tentokráte skončil na 4.místě v čase 19:04. V kategorii muži "B" (40-49let) zvítězil Martin Šlégl (Lawi Granfondo) v čase 19:51, kategorii veteráni ovládl opět Jiří Holas v čase 20:42, což byl sedmý nejlepší výsledek, nej dorostencem stal opět Ondřej Bříza (CK Gruppetto) 21:04. V něžné kategorii - ženy - zvítězila Vendula Kuntová (Jičín) v čase 21:25, který byl 14.celkově nejlepším ze 48 zúčastněných !! Kategorii dorostenky vyhrála Anna Pekárková (Cyklo Špicar Jilemnice) v čase 27:08.

Tímto chceme za organizátory Jičínské cykloligy ještě jednou poděkovat za věcné ceny starostovi Lázně Bělohrad panu Pavlu Šubrovi, dále firmám Cyklo Ski Žitnik, IB Alcudia, Cyklo Benda a Kola Šír Lázně Bělohrad, kteří každoročně věnují věcné ceny do seriálu závodů Jičínské cykloligy. Dalším závodem bude 8.června Bukvice u Jičína - všichni jste zváni - prezentace závodníků je tradičně od 17:00 hodin v místě závodu, start závodu je od 17:30 a povinností závodníků je cyklistická přilba!!!

Martina Hrdinová

Výsledky v závodě Velká cena Lázně Bělohrad naleznete na webu Jičínské cykloligy.