Zpráva z tisku: Bělohradské světlušky se probojovaly do finále. V sobotu poměří své síly

16.9.2016

Světlušky - Lázně BělohradMalí skauti a skautky z celé republiky si o víkendu 16. – 18. září ověří své dovednosti v boji proti pirátům, ale také mezi sebou. Finále Závodu vlčat a světlušek proběhne tentokrát v Novém Městě na Metují. Zúčastní se ho i bělohradské světlušky.

 

 

Závod vlčat a světlušek je jedna z největších akcí, které Junák – český skaut jednou za dva roky pořádá, letošní finále je vyvrcholením roční celostátní skautské dovednostní soutěže pro vlčata a světlušky, tj. chlapce a dívky ve věku 8 – 10 let. Z každého kraje v republice postoupila do finále jedna chlapecká a jedna dívčí hlídka, celkem okolo dvě stě malých účastníků z celé republiky.

Hana Benešová je skautkou od roku 1969, nyní vede společně s Hanou Viktorinovou tým světlušek, který uspěl v krajském kole a tím si vybojoval vstupenku do finále.

Světlušky, které budou bojovat pod názvem Slunečnice, mají i svůj bojový pokřik.

TÝMU VĚŘÍM!

„Ne, nemám o ně strach, mám jen trošku obavy, aby nezazmatkovaly, byly v klidu a neudělaly zbytečnou chybu," říká o svém týmu vedoucí družiny Hana Benešová.

Příprava na celostní finále je náročná, děvčata se scházejí každé úterý a celé dopoledne v sobotu.
Čeká je řada složitých úkolů jako zdolání překážkové dráhy, šplh, musí prokázat manuální zručnost i logické myšlení, zvládnout šifry, objevit ukrytá slova, což jim jde prý nejlépe, musí zvládnout problémové situace, vyhledávat informace, prokázat všeobecnou orientaci, schopnost komunikovat, v malíčku musí mít i pobyt v přírodě, kuchařské dovednosti, zdravovědu, znalost dopravních značek a mnohé další.

Na otázku, co by si Slunečnice přály, kdyby zvítězily v národním finále, se jen usmívají. Tak věřme, že s úsměvem se budou vracet i domů.

Šest velkých Slunečnic


Soutěžní tým z Lázní Bělohradu. Složení:

  • Petra Baliharová, 10 let, u skautu je druhým rokem, přihlásila se na doporučení kamarádky, moc ji to baví
  • Anežka Chaloupková, 11 let, šest let je světluškou, přihlásila ji maminka, líbí se mi, že se tu mohou setkávat s kamarádkami
  • Natálie Hrnčířová 10 let, tři roky u světlušek, navedla ji kamarádka Lucka, protože si myslela, že mě to bude bavit a mě to baví
  • Lucka Hromadová 10 let, u skautek je tři roky, přihlásila ji mamka , od začátku se jí tu líbí, nejvíc ji baví, že je v přírodě
  • Lucka Huťová, 11 let, do týmu ji přihlásila sestřenka, učí se novým věcem, má tu hodně kamarádek – velitelka hlídky
  • Ester Čížková je světluškou dva roky, navedl mě sem děda, který je vedoucí celého střediska, líbí se mi tu

Nejnáročnější v soutěžních disciplínách bude pro děvčata hledání v mapách

Největší strach mají ze zdravovědy, aby na něco nezapomněly

Koučky: Hana Benešová, Hana Viktorinová

Do Nového Města nad Metují odjíždějí Slunečnice v pátek, v národním finále budou bojovat v sobotu.

Autor: Iva Kovářová
Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad