Zpráva z tisku: Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou se blíží

15.6.2016

MFFJiž 42 let se v Lázních Bělohradu setkávají folklorní soubory z celého světa. Na tomto festivalu vznikají mnohá přátelství bez ohledu na zemi původu, bez ohledu, jak dobře si dotyční jazykově rozumí a bez ohledu na jiné skutečnosti (náboženské, kulturní a politické názory).

 

 

V daný okamžik všechny spojuje společný zájem – tanec, píseň a udržování tradic své země, své oblasti původu. Poznávání tradic nám může pomoci na cestě k pochopení sebe sama, ale i lidí s jinou etnickou a kulturní tradicí. Od středy do neděle vás čeká spousta zábavy.

Ve středu se přijďte podívat před památník K.V Raise na domácí soubory Hořeňák a Hořeňáček při společném vystoupení se souborem z partnerského města Belene.

Ve čtvrtek odjedou soubory z Číny, Bulharska, Turecka, Polska, Slovenska a Hořeňáček do Nové Paky, kde se uskuteční dva výchovné koncerty pro školy. V tento den proběhne oficiální zahájení festivalu u areálu minigolfu. V pátek si můžete přijít poslechnout do Tree of Life soubor Valašský Vojvoda a zároveň zahraniční soubory vyjedou do okolních obcí – do Mlázovic a do Velichovek.

Sobota bude plná dění a nejen folklorního. Od 10 hodin bude pro vás připraven bohatý program v zámeckém parku. Poprvé budete mít možnost prohlédnout si středověké tábořiště, seznámit se s nelehkým životem ve středověku, podívat se na způsob boje, atd.. Zároveň na vás v parku bude čekat jarmark a bohatý program.

Neděle již tradičně zahájí Mše svatá v kostele za účasti krojovaných souborů, následuje roztančené náměstí, krojovaný průvod městem a galaprogram. V neděli bude v parku probíhat i malování na obličej.

Celý podrobný program najdete také na webu města Lázní Bělohradu.

Pořady uvádějí Jitka Břeská, Pavlína štěpánková a Dominik Lukaštík.

www.podzvicinoufest.cz
Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad