Zpráva z tisku: Podomní prodejce z města vyžene vyhláška a kdo ještě?

24.7.2013

Lázně Bělohrad - centrumRadnice se chystá vydat vyhlášku o zákazu podomního prodeje. A důvod?

 

 Vede ji k tomu skutečnost, že na úřad si přichází v poslední době stěžovat řada občanů, zejména seniorů, kteří se nechali přesvědčit a přijali nabídky různých firem i soukromníků především na nákup „laciných" energií a dalšího předraženého zboží.

„Lidé pak chodí za námi, ať jim pomůžeme smlouvy zrušit. Prodejce jsem si pozval do kanceláře, tvrdili, že i pro město mají lacinou energii, přitom byli o třetinu dražší, než je současná nabídka. Veřejnost před nákupem varujeme v Bělohradských listech i na úřední desce. Vyhlášku zřejmě schválíme na podzim, jen máme obavy z toho, kdo bude podomní prodej hlídat," přiznává starosta Pavel Šubr.

Dozor
Bělohrad totiž nemá vlastní městskou policii, a tak přemýšlí, koho pověřit dozorem. Starosta je rozhodnut, že se nechá poučit od kolegů v menších městech.

Je to třeba Miletín, kde vyhlášku už mají. „Ne, zatím s podomním prodejem nemám zkušenosti, nikdo nás doma neobtěžoval. Jen jednou zde byli z jedné pražské firmy, přes kterou máme přihlášený odběr energie," podělil se s námi o své zkušenosti místní Gustav Nosek.

Autor: Iva Kovářová

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad