Zpráva z tisku: Roztančený Bělohrad rozkvetl kroji a rozjásal se písničkou

24.6.2013

MFF 2013Za tropických teplot byl ve čtvrtek večer v areálu minigolfu zahájen 39. mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou.

 

 


Hosty i účastníky přivítal místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Oliva, starosta města Pavel Šubr i ředitelka festivalu Zdeňka Rychterová. Pak už se jen muzicírovalo, tančilo a zpívalo. Festival letos přivítal zahraniční soubory z Indie, Itálie, Chorvatska, Slovenska a domácí tanečníky z Liptálu, Rokycan, Červeného Kostelce, Malé Bělé a domácí Hořeňák a Hořeňáček.

Čtyřdenní akce má nabitý program. Letos se poprvé uskuteční v zámeckém parku víkendový Bělohradský jarmark, při kterém se představí se svými výrobky lidový řemeslníci. V parku si můžete užít i folklorní odpoledne, věnované lidovému kroji, písni a tanci. Na ochutnání je tu guláš, který připraví pravý gurmáni.

Když zavítáte do sousedního areálu zámku, můžete přihlížet ojedinělé soutěži v polce, a pokud máte dostatek kuráže, můžete se i zúčastnit. Stačí odtancovat dvě stě metrů na čas a mezi tím se osvěžit pivem. Připravena je také akce pro turisty, v sobotu i v neděli na vás čeká Putování Raisovým krajem.

Nedělní program je vyvrcholením festivalu. Uvede ho mše svatá v kostele Všech Svatých. Následně se na bělohradském náměstí roztančí všechny zúčastněné soubory. Ve 13 hodin se vydá městem slavnostní průvod muzikantů a tanečníků, aby završil akci galaprogramem v zámeckém parku, kde se od 14 hodin představí všichni účinkující.

Autor: Iva Kovářová

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad