Zpráva z tisku: Šetřete a zámek bude váš!

22.7.2013

Bělohradský zámekBělohradský zámek je stále opuštěný. Poté, co se odsud odstěhovali v roce 2010 frekventanti učiliště, měl nový společník města firma Sheryden zahájit rekonstrukci zařízení na rezidenční bydlení pro seniory.

 

 

Nepodařilo se mu ale dosáhnout na evropské dotace, takže oprava nebyla započata. „Na podzimním zastupitelstvu budeme diskutovat o tom, co dál, a zřejmě brzy zveřejníme záměr prodeje zámku. Uvidíme, jestli se najde nějaký zájemce. Firma Sheryden nám není schopna dát garance, že zámek opraví," vysvětluje k projektu starosta Pavel Šubr.

Jak zaopatřit objekt, aby nespadl, nestal se ostudou města, nýbrž byl nadále využit, řeší zdejší radnice několik let. Původně chtělo město přebudovat komplex na konferenční a vzdělávací centrum. Investice ale byla příliš vysoká. O areál projevily zájem i zdejší lázně. Jednání o prodeji nebo o dlouhodobém pronájmu skončilo v roce 2007 na mrtvém bodě. Firma Sheryden oslovila město se záměrem renovace zámku už v roce 2007, kdy se zároveň chtěla ucházet o evropské dotace. Třetího září 2008 podepsali zástupci radnice s firmou akcionářskou smlouvu. Došlo ale k nečekaným průtahům poté, co anonym zpochybnil vlastnictví nemovitosti, která patří městu. Vše se protáhlo. V roce 2010 vstoupil do hry Roman Šmucler. I jeho záměr padl.

Autor: Iva Kovářová

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad