Zpráva z tisku: Sloučení dvou základních škol napříč městy

7.5.2014

Ilustrační obrázekKrálovéhradecký kraj se rozhodl sloučit dvě školy, které zřizuje. Stane se tak do začátku příštího školního roku. Vedení obou ústavů se změnou souhlasí, berou ho jako pochopitelné.

 

 

Jde o hořickou speciální Základní školu v Husově ulici a o bělohradskou Základní školu při dětské lázeňské léčebně. Ředitelé ústavů i představitelé kraje ujišťují, že sloučení je administrativní úkon, který nebude mít negativní dopad na výuku v obou institutech.

„Školy nerušíme, jen lépe využijeme potenciál speciálních pedagogů. Dostupnost speciální péče pro žáky se zdravotním postižením zůstane nedotčena," uvedla krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová (za KSČM).
Ředitel bělohradské lázeňské školy Jaroslav Kostelníček podotkl, že nápad o sloučení vzešel od něj. Je to podle něj logická reakce na rapidní úbytek žáků v ústavu, který je způsoben celkovým poklesem počtu dětských pacientů v lázeňské léčebně. Daná bělohradská škola totiž nemá kmenové frekventanty, slouží jako dočasné vzdělávací zařízení za školy, z nichž dětští pacienti přicházejí.

„Jsem toho názoru, že když jsou školy prázdné, mělo by dojít k administrativnímu sloučení. Je správný postup. Výuka ale bude probíhat stejně, nikdo o nic nebude ochuzen," sdělil Deníku Jaroslav Kostelníček.

Ředitelství bude zřejmě sídlit v budově hořické speciální školy v Husově ulici. Kolem administrativního sloučení zatím panuje řada otázek, které bude třeba vyřešit.

„S kolegou Kostelníčkem jsme se sešli. Už dlouho víme, že se k tomu schyluje. Počty dětí ve školách se snižují a zjistilo se, že udržovat je v dnes je neekonomické. Určitou představu organizace už máme, ale není třeba už teď stahovat kalhoty. Teprve teď začnou přípravy naostro," rozvedla ředitelka Radoslava Hubáčková. „Staneme se jednou školou a budeme moci uvažovat v jedněch intencích. Nebude nijak omezena výuka ani v léčebně, ani u nás. Vše se jednoduše odvíjí od toho, že se snižuje počet dětí v lázeňské péči. To je kámen úrazu," dodala.

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad