Zpráva z tisku: Nikde se netančí tak krásně jako pod Zvičinou

13.6.2012

MFFVe dnech 14. až 17. června se v tomto malebném podkrkonošském městě uskuteční 38. ročník mezinárodního folklorního festivalu „Pod Zvičinou".

 

 


Návštěvníci se mohou těšit na soubory z Portorika, Rumunka, Polska a Gruzie.

Českou republiku budou reprezentovat soubory z Frenštátu pod Radhoštěm, Olomouce, Pacova, Pardubic a samozřejmě domácí Hořeňák a Hořeňáček.

Celý program se neodehrává pouze v Lázních Bělohradě, ale zahrnuje i vystoupení v okolních městech a obcích.

Slavnostní zahájení festivalu pořadem „Zpívejte, vejskejte" se koná ve čtvrtek 14. června od 19 hodin v areálu minigolfu u lázní.
Výchovný koncert v Domě kultury Koruna v Hořicích s názvem „Jeden, dva, tři" se odehraje v pátek 15. června od 9.30 hodin.
Pořad „U muziky" v pátek od 19 hodin v Mlázovicích představí zahraniční hosty festivalu.

„Hořeňáci" a jejich kolegové z dalších domácích souborů vystoupí v pátek 15. června od 20.30 hodin v letním kině v Horní Nové Vsi v programu s názvem „Hou, hou krávy jdou.

Z bohaté sobotní nabídky (celkem devět představení) návštěvníky jistě zaujme třináctý ročník Polka rallye, což je netradiční závod v polce na 200 metrů.

Především dětem je určen pořad „Zpívej, tancuj, dováděj" v zámeckém parku v Lázních Bělohradě ve 14.30 hodin. Od 15.30 hodin se rovněž v zámeckém parku uskuteční folklorní odpoledne „Vrť se, milá, vrť".

Večerní pořad „Hrajte mně muziky" od 19 hodin v Památníku K. V. Raise bude plný hudby a lásky. Od 21 hodin je v zámeckém parku připraveno vystoupení zahraničních souborů „Světem křížem krážem".

V neděli 17. června v 10.15 hodin folklorní soubory roztančí náměstí K. V. Raise. Slavnostní průvod ve 13 hodin od Stromu života přivede účinkující a diváky do zámeckého parku.

Tam celý festival od 14 hodin uzavře galaprogram „Zatoč ty se, má panenko".

Převzato z Jičínského deníku

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad