Informace pro občany, zejména pro seniory

15.3.2012

Kriminalita na seniorechVážení spoluobčané, vzhledem k tomu, že se v současné době setkáváme stále častěji s kriminalitou zaměřenou především proti našim starším spoluobčanům, dovolte mi, abych vás touto cestou informoval a upozornil na to, že ostražitosti a opatrnosti není v současné neklidné a náročné době nikdy dost.


Apeluji na vás, abyste ve svých domovech neotvírali cizím a neznámým lidem. Uvědomte si prosím, že za dveřmi může stát i člověk, který se bude snažit zneužít vaši vstřícnosti a dobroty. V případě, že již takovému člověku dveře otevřete, nikdy nevěřte libě zvoucím pohádkám, které vám nezvaná návštěva velmi věrohodně vypráví. Nikdy nikomu nesvěřujte ani neukazujte vaši finanční hotovost, kterou máte právě u sebe doma. Jako prevenci vám v těchto případech doporučuji, abyste si na vstupní dveře svého domu či bytu nechali nainstalovat bezpečnostní řetízek, nebo panoramatické kukátko, kterým lze velice snadno bez otevření dveří zjistit, zda se za vašimi dveřmi nachází zvaná, či nezvaná návštěva a dává vám to prostor na svobodné rozhodnutí, zda tomuto člověku dveře otevřete, či nikoli.

Dále mi touto cestou dovolte, abych vás požádal o případnou spolupráci při odhalování protiprávního jednání různých kriminálních individuí. V případě, že shledáte ve svém blízkém okolí něco, nebo někoho podezřelého, poznamenejte si prosím registrační značku vozidla, kterým se pohybuje, nebo alespoň věnujte pozornost popisu takového člověka. Setkáte-li se s událostí, u které by hrozilo časové prodlení, nebojte se a ihned volejte na bezplatnou tísňovou linku Policie ČR na číslo 158. I když se rozhodnete takovou událost oznámit anonymně, Policie ČR ji i přes to prověří. Pokud vám volání na tísňovou linku z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, co nejdříve kontaktujte místní samosprávu, kde již budou vědět, jak s takovou informací naložit a Policii ČR kontaktují za vás.

Na závěr mého krátkého povídání mi dovolte, abych vám poděkoval za případnou spolupráci a předem vyjádřil upřímný dík za nápomoc při odhalení protiprávního jednání a dopadení pachatele jednání, které směřovalo proti některému z vašich spoluobčanů.

Jan PAVLÁSEK
radní města Lázně Bělohrad a policista OOP Nová Paka

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad