Reportáž: Bělohradskému fotbalu je 90 let

27.6.2012

Fotbal v Lázních BělohraděTak tohle se nadá nazvat jinak než fotbalový potěr, malí špunti posedlí fotbalovým míčem. Dospělé hřiště je jim zatím příliš velké, nechybí však nadšení a sportovní odhodlanost. I takové byly v sobotu 23. června fotbalové oslavy v Lázních Bělohradě na Jičínsku.

 

 

Reportáž ke shlédnutí na webu www.nasetelevize.cz

Přesněji řečeno X. ročník Mezinárodního letního turnaje přípravek spojený s devadesátými narozeninami bělohradského fotbalu.

Hřiště fotbalového areálu Bažantnice zaplnily dvě stovky malých fotbalistů a jejich neméně nadšení rodiče a další diváci. Pořadatelem oslav i letního turnaje byl Fotbalový klub Lázně Bělohrad-Pecka. Ani v Lázních Bělohradě nechyběla na oslavách devadesátin fotbalu, jak už bylo řečeno, tzv. stará garda. Té patřil závěr slavnostního sobotního odpoledne. Před vzpomínkovým zápasem jsme se setkali s mužem, který je jen o devět let mladší než bělohradský fotbal. Přesto v úctyhodné kondici. Ale vraťme se k výsledkům turnaje přípravek. V kategorii mladších, tedy ročník 2003, zvítězili borci z FTC Krkonoše. Ve finále porazili SK Horní Staré Město 6:0. Třetí skončil Trutnov. Mezi staršími chlapci „o prsa“ vyhrál FK Náchod před domácími – FKM Javorka. Třetí místo obsadil Dvůr Králové nad Labem. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen domácí Jirka Kracík. Devadesátiny fotbalu v Lázních Bělohradě na Jičínsku se vyvedly, takže co dodat, snad jen „Sportu zdar a fotbalu v Bělohradě obzvlášť“.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad