Reportáž: Terénní triatlon Českého poháru Xterra 2012

13.6.2012

Pro vyznavače triatlonu to byl malý, pro některé možná i velký svátek. Do Lázní Bělohrad na Jičínsku se po letech vrátil jejich oblíbený sport. Přesně řečeno terénní triatlon Českého poháru Xterra 2012. První závod jeho letošní série tady proběhl v sobotu 9. června. Organizátorem byl CK Dvůr Králové nad Labem.

Na závodníky v hlavní kategorii čekaly pořádné porce, kilometr plavání ve vodách zdejšího rybníka Pardoubek, 21 kilometrů na horském kole v kouzelném, ale i zrádném terénu a devět kilometrů běhu. Triatlonová sobota nabídla dopolední závody i žákům a dorostencům a poloviční distance v tzv. Xteře Easy. Start hlavní kategorie byl na programu ve dvě hodiny odpoledne a začínalo se ve vodě. A zatímco se závodníci doslova rvali s nástrahami tratě a jednotlivých disciplín, trochu jsme zavzpomínali na triatlon v Lázních Bělohrad před zhruba 30ti lety s pamětníkem Jiřím Moudrým. Na startovní listině sobotního závodu Xterry byla řada známých triatlonových jmen - za všechny Helena Erbenová, Leoš Roušavý, Pavel Jindra nebo Rudolf Cogan. Celé startovní pole však musel mít pod drobnohledem hlavní rozhodčí Petr Müller. Ředitelem bělohradského závodu v terénním triatlonu Xterra nemohl být nikdo jiný než Pavel Šubr, sám aktivní triatlonista a dnes zároveň starosta města. Xterru v Lázních Bělohrad nakonec nejlépe zvládl Pavel Jindra z Labe TriClub, vyhrál v čase 2:05. Druhý byl Aleš Dědek a třetí Pavel Petr. Mezi ženami podle očekávání zvítězila Helena Erbenová s časem nad 2:13, druhé místo patří Ivaně Loubkové a třetí skončila Lenka Cibulková.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Pavla Mendřická, střih: Luděk Vondrouš