Zpráva z tisku: Náchodský filmař dopřál Uršule Klukové lechtivou scénu

22.2.2012

Školní výletPo Bastardech přivedl náchodský filmař Tomáš Magnusek do kin další film, který se natáčel na východě Čech. Snímek Školní výlet měl v pondělí večer slavnostní předpremiéru.

 

 


Na první promítání dorazili do Lázní Bělohradu, kde se film z velké části natáčel, také někteří tvůrci. Mezi nimi i herečka Uršula Kluková, která pochází z Broumova. „Je to pěkný lidský film. Při natáčení jsem navíc po hodně dlouhé době měla erotický zážitek. Jen škoda, že jsem ho už zase zapomněla," vtipkovala Kluková. Ačkoli by název mohl kdekoho zmást, Školní výlet není o nezbedných dětech či dorostencích, ale o partě bývalých spolužáků, kteří spolu po několika desítkách let vyrazí na pobyt do lázní. A tam samozřejmě způsobí patřičný rozruch.

Příběhem dal Magnusek šanci celé plejádě hereckých legend sejít se společně před kamerou. „My se všichni navzájem známe a máme se rádi, ale příliš často se bohužel nemůžeme vídat. Je moc fajn sejít se takhle na place, máme si spolu vždycky co říct," ocenila Kluková.

Ve filmu diváci uvidí i Libuši Švormovou, která ztvárnila hlavní roli. „Za padesát let se to bude skvěle prodávat jako poslední film českých herců," glosovala herecké obsazení Švormová při premiéře.

Ostatně smutné události, které natáčení filmu ovlivnily, jí dávají za pravdu. Slavnostní premiéry se nedožili herci Bořivoj Navrátil a Pavel Vondruška. Tvůrci proto věnovali film jejich památce.

S Bořivojem Navrátilem jsme odtočili za jeden den, protože jsme věděli, jak na tom je. Pavel Vondruška zemřel uprostřed toho, co roztočil, takže jeho scény nakonec ani nešly použít. Ve vzpomínkovém sestřihu na konci filmu se však oba herci objeví,". poznamenal producent Magnusek.

„Hrát s Jiráskovou, to je zážitek" Školní výlet však není pouze o starší generaci. Hrají v něm i někteří mladí herci, především Sandra Nováková a Jan Bendig, který se proslavil v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar. „Točit s takovými lidmi, jako je paní Jirásková nebo paní Švormová, to je obrovská zkušenost. Pro mě byl Školní výlet skvělou příležitostí, vždycky jsem totiž toužil zahrát si ve filmu. Nedávno jsem dostal nabídku na další film, kde budu hrát hlavní roli, a strašně se těším. Chtěl bych být zároveň zpěvák a herec," popsal Bendig své plány.

Magnusek se do podobného projektu, jako je Školní výlet, pustil již podruhé. Snímek Pamětnice s po-dobným hereckým obsazením však před třemi lety komerčně neuspěl.

„Tehdy to pro mě byla dobrá facka, kterou jsem možná potřeboval. Teď jsem vstoupil do stejné řeky, protože jsem to slíbil, a trochu taky z hecu. Ale já ani moc nepředpokládám, že Školní výlet bude návštěvnostní peckou. Budu velmi rád, když přijde několik tisíc lidí, kteří se zasmějí a občas si i pobrečí, protože o tom ten film je," dodal náchodský filmař.

Mladá fronta DNES, Bronislav Jaroš
 

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad