Zpráva z tisku: Projektový den na téma ochrany zvířat

7.3.2012

Projektový denZákladní škola Karla Václava Raise je v letošním školním roce zapojena do projektu EU „Respektující žákovský parlament“.

 

 


Členové žákovského parlamentu, který se nazývá „Křečci LB“, byli postaveni před svůj první větší úkol – uspořádat celoškolní projekt. Získali tak možnost ukázat, jestli (a jak dobře) dokáží pracovat. Po diskuzi v žákovském parlamentu bylo vybráno téma „Ochrana zvířat“. Celoškolní projektový den věnovaný ohroženým druhů živočichů proběhl 1.března 2012.

Žáci v každé třídě zpracovávali materiál o jednom chráněném zvířeti. Členové parlamentu si zároveň připravili prezentace o vybraných živočiších a postupně je žákům představili.

Během dopoledne také proběhly přednášky s paní Ondřejkou Bachtíkovou, pracovnicí KRNAPu, která žákům přiblížila problematiku ochrany zvířat z praxe. Ondřejka Bachtíková pracuje v útulku, který pečuje o opuštěná či zraněná zvířata nalezená ve volné přírodě. Pracovnice KRNAPu si odvezla šest pytlů sušeného pečiva pro své svěřence v útulku. Pečivo nasbírali žáci školy.

Projekt se velmi vydařil a domníváme se, že mnohé obohatil o nové poznatky a vedl je k zamyšlení, jak je nutné přírodu chránit. Těšíme se, že v brzké době zase něco nového vymyslíme a uskutečníme.
Za žákovský parlament Křečci LB žákynš Radka Grohová a Barbora Labíková

Převzato z Jičínského deníku

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad