44. mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou

1.6.2018

Mezinárodní folklorní festival pod ZvičinouDovolte nám pozvat Vás na 44. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou, který se bude konat od 13. - 17. června 2018. Již 43 let se v Lázních Bělohradě setkáváme s různými folklorními skupinami z Česka i celého světa. A přesto je každý ročník jiný. Tak se přijďte podívat, jaký bude ten letošní rok.

Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou pořádá Město Lázně Bělohrad a FS Hořeňák a Hořeňáček z.s. pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána, senátora Parlamentu ČR Jana Sobotky a starosty města Lázně Bělohrad Pavla Šubra

Slavnostní zahájení festivalu bude v pátek odpoledne v Zámeckém parku. Festival najdete vždy na tomto místě. Kromě krásných tónů lidové hudby se můžete těšit na Bělohradský jarmark, středověké stanové městečko i s jeho obyvateli, budete hodnotit kotlíkový guláš, který uvaří jednotlivé folklorní soubory, budete si moci zasoutěžit v Polce rallye (která je zapsaná do České knihy rekordů), vyhlásíme Miss festivalu a budou předány krajské ceny Mistr tradiční rukodělné výroby. Folklorní soubory budou vyučovat své tance a mnoho jiného.

Můžete porovnat folklor Jižní Moravy, Severní Moravy, Jižních Čech, Severovýchodních Čech, Vysočiny a náš Podkrkonošský. Nahlédneme do tradic daleké Ghany, Alžíru, Slovenska, Portugalska, Lotyšska a Holandska. K vidění toho bude opravdu hodně, tak přijďte mezi Nás - těšíme se na setkání.
Od středy do neděle Vás čeká spousta zábavy

Středa, 13. 6. 2018

Vám nabídne ukázku zvyků z dalekého afrického kontinentu před památníkem K. V. Raise. Budete moci porovnat zvyky daleké Afriky a zvyky podkrkonošské reprezentované domácími soubory Hořeňák a Hořeňáček.

Čtvrtek, 14. 6. 2018

bude zajímavý pro děti v Nové Pace, kde se uskuteční dva výchovné koncerty za účasti zahraničních souborů a Horeňáčku. Odpoledne soubory vyjedou do lázní Velichovek. Večer si můžete přijít poslechnout krásné písničky Jany Rychterové do kostela Všech svatých v Bělohradě. Koncert je charitativní a výtěžek bude věnován na opravu kostelíka na Byšičkách.

Pátek, 15. 6. 2018

bude věnován slavnostnímu zahájení festivalu, kde budete moci vidět všechny zahraniční soubory pozvané Hořeňáky. Slavnostní večer nám zahájí kapela Beat Brtewski a zakončí ho tóny Two voices Jany Rychterové.

Sobota, 16. 6. 2018

bude plná dění a nejen folklorního. Od 10 hodin bude pro Vás připraven bohatý program v zámeckém parku. Budete mít možnost prohlédnout si středověké tábořiště, seznámit se s nelehkým životem ve středověku, podívat se na způsob boje atd. V parku naleznete prostor, kde se naučíte tance jednotlivých souborů.
Zároveň na Vás bude čekat jarmark a bohatý program:

Neděle, 17. 6. 2018

již tradičně začne v kostele za účasti krojovaných souboru, následuje roztančené náměstí, krojovaný průvod městem - Nerudova alej, Husova ulice, Malé náměstí a Náměstí K. V. Raise. Festival vyvrcholí v zámeckém parku slavnostním Galaprogramem.

 

Pořady uvádějí Petr Roubíček a Jitka Břeská

Od pátku do neděle přijďte do Zámeckého parku v Lázních Bělohradě s celou svojí rodinou i svými přáteli, připravili jsme pro Vás spoustu zábavy. Trávit čas mezi dobrými lidmi, poslouchat krásné lidové tóny a nechat se obohatit o kulturní zážitky, to je ten nejlépe využitý volný čas.

Ing. Zdenka Rychterová, ředitelka festivalu

Webové stránky festivalu http://podzvicinoufest.cz/

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad