Jednání zastupitelstva města je možné sledovat on-line

17.10.2023

Sál připravený na jednání zastupitelstva městaMěsto Lázně Bělohrad z důvodů zvýšení transparentnosti a otevřenosti jednání zastupitelstva města občanům pořídilo hlasovací a záznamový systém, který společně s další technikou nacházející se v novém jednacím sále, umožnil vysílání přenosů z jednání on-line.

 

 

Díky novému záznamovému a hlasovacímu systému je možné každé jednání zastupitelstva města Lázně Bělohrad v jeho průběhu sledovat online na oficiálním youtube kanálu města Lázně Bělohrad. Následně bude každý zvukový záznam s anonymizovanými osobními údaji zveřejněn v aplikaci Jednání a zápisy jako příloha zápisu z předmětného jednání. Aktuálně je již dostupný záznam ze zasedání, které proběhlo dne 13. září 2023.

Díky tomuto kroku došlo nejen k přiblížení rozhodovacího procesu občanům, ale také k výraznému zjednodušení zpracování zápisu z jednání. Textový zápis bude nyní obsahovat pouze zákonné náležitosti a stručné shrnutí průběhu jednání. Každý, kdo bude mít zájem získat podrobnější informace z průběhu jednání, především průběh debat či stanoviska a argumenty jednotlivých zastupitelů k projednávané problematice si nyní bude moci pustit přiložený audiozáznam.

Na jednáních zastupitelstva jsou často probírána témata, která ovlivňují chod celého města a dotýkají se mnohých z nás, proto se snažíme tato jednání přiblížit občanům co nejvíce je to možné. Chápeme, že ne každý se může jednání účastnit osobně, proto doufám že on-line vysílání a následné zveřejnění zvukového záznamu zvýší informovanost všech občanů města.

Všichni, kteří nedávné jednání zastupitelstva sledovali online si zajisté všimli, že se v průběhu objevily drobné technické problémy. Za tyto problémy se omlouváme a činíme kroky, které jak pevně věříme povedou k tomu, že občané budou moci jednání sledovat i z pohodlí vlastních domovů ve srovnatelném rozsahu, jako kdyby byli přítomni v jednacím sále.

Ing. Martin Zívr, tajemník

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad