TIC Lázně Bělohrad ukončilo turistickou sezónu

17.10.2023

Turistické informační cetntrumHlavní turistická sezóna skončila v bělohradském informačním centru 30. září 2023. To ale neznamená, že bude „íčko" uzavřeno.

 

 

 

Teprve od konce května je nově otevřeno Turistické informační centrum v přízemí budovy nové radnice v Lázních Bělohradě. Přesto jej do konce září navštívilo více jak dva tisíce turistů a zájemců o informace. Tento zájem určitě předčil očekávání, stejně jako prodej turistických a propagačních předmětů. Nejvíce návštěvníci vyhledávali turistické vizitky, dřevěné turistické známky, pohledy, ale také lázeňské oplatky, knižní publikace, keramické zvonečky a magnetky. Z neprodejního zboží si pak zájemci brali nové „trhací" mapy Bělohradu a okolí, prospekty z Lázní Bělohradu, Nové Paky, Pecky, Miletína, Hořic a Dvora Králové. V případě příznivého počasí zaměstnanci TIC poskytli dětem i dospělým možnost využití dřevěných venkovních her a „kostkoviště" v prostoru vedle úřadu. Herní prvky budou opět k dispozici od jara 2024. Turistické informační centrum Lázně Bělohrad získalo krátce po svém otevření certifikát klasifikační třídy C a stalo se součástí Asociace turistických informačních center České republiky.

Turistické informační centrum má otevřeno od října do dubna v pondělí až pátek od 8:00 do 17:00 hodin (polední přestávka od 11:30 do 12:30). V období hlavní turistické sezóny od 1. května do 30. září pak i v sobotu od 8:00 do 11:30 hodin.

Pavel Vydra, referent správního odboru

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad