Anna Fassatiová byla oceněna jako bojovnice proti komunismu

21.11.2022

Ministryně obrany Jana Černochová předává uznání paní Anně FassatiovéAnna Fassatiová ze staré bělohradské rodiny žijící od konce 19. století v Prostřední Nové Vsi byla oceněna ministryní obrany ČR jako bojovnice proti komunismu.

 

 

Se svým manželem v době Husákovy normalizace připravovala přednášky, výstavy a publikace zpochybňující totalitní režim, za což byli potrestáni likvidací jimi založené galerie a zákazem výkonu kvalifikovaného povolání.

Slavnostní předávání vyznamenání se konalo na Ministerstvu obrany ČR 2. listopadu 2022. České ministerstvo obrany oceňuje účastníky třetího odboje jako vyjádření úcty a vděčnosti ženám a mužům, kteří v období komunistické totalitní moci s nasazením vlastních životů, osobní svobody i majetku aktivně bránili hodnoty svobody a demokracie. Protože nebyli komunisté u nás po roce 1989 zakázáni, pokračovala Anna v protikomunistických akcích i po sametové revoluci například kritickými připomínkami nechvalně známého výročí tzv. „Vítězného února" a dalšími akcemi.

Autor Tomáš Fassati

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad