Pečovatelská služba Lázně Bělohrad poskytuje od ledna 2024 novou službu

18.12.2023

Elektromobil pečovatelské službyOd ledna 2024 poskytuje Pečovatelská služba Lázně Bělohrad novou službu pro občany Lázní Bělohradu, kteří jsou uživatelé pečovatelské služby, případně, na základě uzavření smlouvy o poskytování, se uživateli stanou.

 

 

Jedná se o dovoz novým elektromobilem k lékaři, kadeřnici a jiné záležitosti, kam uživatel není schopen dojet sám. Elektromobil je vybaven otočnou sedačkou a rampou pro nájezd invalidního vozíku i s uživatelem, což umožňuje dovoz imobilních uživatelů, s ohledem na jiné okolnosti, které by dovoz znemožňovaly.

Dovoz je možné využít do maximální vzdálenosti 15 km od Lázní Bělohradu a cena za jeden kilometr ujeté vzdálenosti je ve výši 8 Kč.

V případě, kdy se bude jednat o dovoz s nutným doprovodem pečovatelky na dané místo a následně i s asistencí např. u lékaře, účtuje se k ujetým kilometrům i spotřebovaný čas úkonu Doprovázení dospělých (155 Kč/hod.)

V případě zájmu o tuto službu je třeba oslovit koordinátorku pečovatelské služby nebo vedoucí služby na tel. číslech 771 289 480 a 605 207 790, a to s několika denním předstihem, aby bylo možné požadovanou jízdu, s ohledem na kapacitní možnosti, naplánovat. Ne vždy, to kapacitní možnosti dovolí.

Bc. Lenka Bičišťová, vedoucí pečovatelské služby

zpětMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad