Potravinová banka Hradec Králové, z. s.

15.9.2023

Potravinová bankaKaždý z nás se ve svém životě může dostat do situace, kdy potřebujeme pomoci. Můžeme přijít o příjem, o partnera, nebo dokonce o střechu nad hlavou. Není hanbou se do podobných situací dostat, ale i v těch nejhorších a zdánlivě nejzoufalejších chvílích je důležité vědět, že vždy existuje pomocná ruka, která nám pomůže vstát a tuto situaci zvládnout.

 

 

O JAKOU POMOC SE JEDNÁ?

Město Lázně Bělohrad ve spolupráci s Potravinovou bankou Hradec Králové, z. s. nabízí svým občanům krátkodobou pomoc při zvládnutí náročného období v jejich životech, a to možností využívat potravinovou pomoc. Tuto pomoc zaštiťuje Česká federace potravinových bank, která zastupuje 15 regionálně působících potravinových bank v ČR. Potraviny jsou získávány od obchodních řetězců, z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci, od pěstitelů, producentů a jednotlivců. Obsahem potravinových balíčků jsou čerstvé potraviny, které jsou denně sváženy z Královéhradeckého kraje, trvanlivé potraviny, základní drogistické zboží, dětská výživa, pleny. Baličky je možné přizpůsobit zdravotnímu stavu a s tím spojeným dietním stravováním.

PRO KOHO JE POMOC URČENA?

Tuto pomoc mohou čerpat zejména rodiče samoživitelé, vícečetné rodiny, děti a mladiství v nepříznivé situaci, senioři, lidé s psychickým či tělesným postižením a další osoby sociálně vyloučené nebo žijící v sociálně vyloučených lokalitách.

JAK VÝDEJ BALÍČKŮ PROBÍHÁ?

Potravinová banka bude pomoc distribuovat ve spolupráci s Městským úřadem Lázně Bělohrad. Výdej bude probíhat v předem určeném termínu na domluveném místě. Pro více informací či zájem o potravinovou pomoc je možné se obrátit na sociální pracovnici obce, která bude evidovat zájemce o pomoc, obsluhovat objednávkový systém a koordinovat distribuci potravinových balíčků.

Autor: Mgr. Simona Davidová, sociální pracovnice

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad