Studie revitalizace bývalých pivovarských sklepů

29.11.2023

Studie revitalizace bývalých pivovarských sklepůNa zasedání zastupitelstva byla prezentována studie na revitalizaci bývalých pivovarských sklepů.

 

 

 

V ulici Zámecká firma Devecia s.r.o. zrealizovala výstavbu bytového domu. Na pozemek, na kterém je tento bytový dům, navazuje zbořeniště bývalých pivovarských sklepů v neutěšeném stavu. Pozemek je v majetku města, proto bylo usnesením rady schváleno zadání studie na toto prostranství.

Studii pro město Lázně Bělohrad zpracovala firma Projekce Bárta a zahrnuje rekonstrukci samotných sklepů, ale také revitalizaci okolí tohoto zbořeniště. Samotná studie byla prezentována osobně p. Bártou na zasedání zastupitelstva 8. 11. Na dalším, prosincovém zasedání zastupitelstva, by mělo být rozhodnuto, zda město postoupí k dalšímu kroku, a to je zadání projektové dokumentace.

Pokud by se podařilo v budoucnu akci realizovat, bylo by možné sklepení využít jako kulturní bar či kavárnu s výstavními prostory a podiem pro pořádání komornějších hudebních vystoupení. V prostranství sklepů by mělo vzniknout dětské hřiště a amfiteátr pro potřeby města.

Alena Kuželová, starostka

zpětMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad