Základní škola K.V.Raise

Zpět

Základní škola K.V.Raise

Základní škola K.V. Raise Lázně Bělohrad je jediná základní škola ve městě. Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2002 – 2006 patří ke stavebním dominantám města. Školu navštěvuje 380 žáků, součástí školy je školní jídelna a školní družina. Škola je příspěvkovou organizací Města Lázně Bělohrad. Zaměstnává 40 zaměstnanců, z toho 27 pedagogických pracovníků.
Vzdělávání žáků je realizováno podle  Školního vzdělávacího programu Základní školy K.V.Raise Lázně Bělohrad „Vzdělávání pro život“.
Z historie : základní škola - histor.
1659 – první písemná zmínka o bělohradské škole
1791 – původní škola zbourána vystavěna nová dřevěná školní budova s více místnostmi
1875 – dřevěná školní budova nahrazena zděnou jednopatrovou budovou
1910 – rozšíření školy a další patro
1973 – z důvodu přeplněnosti školy („silné ročníky“) postavena montovaná budova v prostoru za hlavní školní budovou
1991 – přístavba nové části školy, změněna celková vnitřní dispozice školy, školní budova získává tvar písmene L
2002 – 2006 – rekonstrukce a modernizace budovy (přístavba jednoho patra a sedlové střechy na nové části školy, zateplení, vnitřní modernizace, bezbariérové přístupy, vybudování školního sportoviště v prostoru za školou), montovaná „školička“ určena k demolici

Významní žáci :
Karel Václav Rais – spisovatel
Karel Moor – hudební skladatel
Prof. Emil Buchar - astrofyzik
František Skořepa – cestovatel, spisovatel, námořník

Na škole působili spisovatelé Leontýna Mašínová a Stanislav Rudolf.

Škola patří svým materiálním zázemím mezi nejlépe vybavené školy Královéhradeckého kraje. Kromě dvou moderních počítačových učeben a multimediální učebny s interaktivní tabulí  je na škole jazyková laboratoř, aula s kapacitou 160 diváků, nová učebna fyziky a chemie, herna pro žáky a žákovská klubovna pro volný čas žáků. Škola má k dispozici vlastní tělocvičnu, pro žáky druhého stupně je pronajímána sportovní hala sousedního SOU. V jarních a podzimních měsících škola využívá školní atletický stadion v prostoru za školou.

Základní škola

Bližší informace na www.zslb.cz.

 

Články


28.3.2020

Zápis dětí do prvního ročníku základní školy

Základní škola K. V. RaiseZápis do prvního ročníku se letos uskuteční bez dětí a rodičů, proběhne pouze formální část zápisu - přijetí žáků do prvního ročníku eventuelně udělení odkladu.

celý článek

25.6.2019

Reportáž: Pasování prvňáků na čtenáře

PasováníPrvňáci ze základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohradě zažili velkou událost v úterý 11. června v aule školy. Od 16 hodin proběhlo pasování žáků 1. A na čtenáře. O zhruba půl hodiny později přišli na řadu i žáci z 1. B.

celý článek

25.6.2019

Reportáž: Zahradní slavnost

Zahradní slavnostV úterý 18. června se v Lázních Bělohradě konala Zahradní slavnost, kterou připravila Základní škola K. V. Raise a Bělohradská mateřská škola. Slavnost se konala v Zámeckém parku od 16 hodin. Jednotlivé třídy si připravily pásmo písniček, tanců a scének. Pro diváky, kterých přišlo opravdu hodně, bylo připravené i bohaté občerstvení.

celý článek

29.8.2018

Děti o něco bezpečněji do školy

Nový chodník u základní školyNa základě požadavku školské rady a ředitele základní školy Ing. Jaroslava Jiráska, jsme u základní školy vyhotovili nový chodník podél budovy z ulice Komenského, aby měly naše děti lepší cestu do školy a nemusely tak chodit mezi projíždějícími vozidly po komunikaci u parkoviště vozidel.

celý článek

23.11.2017

Reportáž: Slavnostní otevření přírodovědné učebny na ZŠ K. V. Raise

Přírodovědná učebnaV úterý 14. listopadu proběhla na základní škole K. V. Raise v Lázních Bělohradě malá ale pro školu důležitá slavnost. Šlo o oficiální otevření Experimentálního pracoviště pro přírodovědné předměty. Výraznou část prostředků škola získala od Lesů ČR.

celý článek

23.11.2017

Zpráva z tisku: Školáci mají nový prostor pro experimenty a bádání

Přírodovědná učebnaV místní základní škole slavnostně otevřeli novou učebnu pro přírodovědné předměty.

celý článek

8.7.2016

Reportáž - Rozloučení s deváťáky 2016

Rozloučení s deváťákyKaždým rokem v období před prázdninami, dochází k loučení žáků devátých tříd se svou školou a učiteli, kteří je po několik let připravovali pro vstup do života. K jednomu takovému loučení došlo i na Základní škole K. V. Raise v Lázních Bělohradě. Ve středu 29. června patřila aula školy žákům devátých tříd, jejich rodičům a příbuzným.

celý článek

11.6.2014

Reportáž: Den otevřených dveří na ZŠ K. V. Raise

ZŠLBTanečním vystoupením dětí na dvoře základní školy Karla Václava Raise v Lázních Bělohradě začalo odpoledne, kdy každý, kdo měl zájem, mohl navštívit školu a seznámit se nejen s její vybaveností. Den otevřených dveří se uskutečnil v pátek 6. června od 14 hodin.  
celý článek

strana: 1 | 2


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad